Haberler & Duyurular

Haberler & Duyurular

 • Widex, prestijli 2012 Avrupa Mucit Ödülü'nü kazandı. Danimarkalı işitme cihazları üreticisi, kişisel kullanıma yönelik sofistike işitme cihazı kapakları, kulak kalıpları ve kulak uçları üretim yöntemi olan ve çığır açan CAMISHA teknolojisi ile 15 güçlü rakibini geçerek birinci oldu.

  Widex, prestijli 2012 Avrupa Mucit Ödülü'nü kazandı. Danimarkalı işitme cihazları üreticisi, kişisel kullanıma yönelik sofistike işitme cihazı kapakları, kulak kalıpları ve kulak uçları üretim yöntemi olan ve çığır açan CAMISHA teknolojisi ile 15 güçlü rakibini geçerek birinci oldu.

  Ödül, Avrupa Patent Ofisi (EPO) tarafından Kopenhag, Danimarka'da yapılan bir ödül töreniyle duyuruldu.

  Etkinlikte konuşma yapan Widex CEO'su Jan Tøpholm şunları söyledi: "Özellikle Bluetooth ve Roche'nin kalp krizi teşhis testi gibi dünyaca ünlü teknolojiler ile rekabete girerek bu ödülü kazanmaktan gurur duyuyoruz. Yenilik, şirket DNA'mızın bir parçasıdır. Bu ödül sadece işitme cihazı sektöründeki teknoloji liderliğimizi değil, aynı zamanda genel olarak yüksek teknolojili bir şirket olma hususundaki rolümüzü de önemle vurgulamaktadır."

   

  CAMISHA - çığır açan bir patent

  CAMISHA harfleri, İşitme Cihazlarına Yönelik Kişisel Kulaklıkların Bilgisayar Destekli Üretimi anlamına gelen İngilizce bir İfadenin (Computer Aided Manufacturing of Individual Shells for Hearing Aids) kısaltmasıdır. Bu yöntemde işitme cihazı kullanıcısının kulak kanalında impresyon oluşturmak üzere lazer teknolojisi kullanılır ve ilgili veriler 3 boyutlu bir bilgisayar modeline dönüştürülür. Ardından bu model, kullanıcının kulak kanalına tam oturan kişisel kulaklıkların ve kulak uçlarının üretimi için temel oluşturur.

  Ödülü Widex'e sunan Başkan Benoît Battistelli şunları söyledi: "Jan Tøpholm, Søren Westermann ve Svend Vitting Andersen [buluş sahipleri], buluşlarıyla işitme cihazı endüstrisinde bir devrim gerçekleştirmekle kalmamış, aynı zamanda iyi tanımlanmış bir yenilik ve patent stratejisi ile küçük bir aile şirketinden başarılı bir uluslar arası şirkete dönüşen Widex'in, nasıl yol gösterici bir örnek haline geldiğini de göstermişlerdir."

 • Sudan Etkilenmeyen Ürünler

  Phonak'tan bir yenilik daha . Sudan ve tozdan etkilenmeyen işitme cihazları . Suyun altında 30 dakika'da çalışabilmektedir.

 • Phonak Pediatrik SKY olarak yenilendi

   Phonak'ın Pediatrik Ürünleri SKY ismi ile yenilendi. Özellikle Çocukların pil kapağını açmasını  zorlaştırılan yeni sistem, ebeveynlerin korkulu rüyası olan PİL yutma rsikini ortadan kaldırmaktadır.   

 • Web sitemizin arayüzü değişmiş kullanıcıya hitap eden yeni eklentiler eklenmiş ürünlerimiz gösterime girmiştir.

  Sitemiz siz kıymetli misafirlerimiz için 2018 yılı içinde yenilenen arayüzü ile hizmete girmiştir.

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2013 Arya İşitme